Imprezy oraz rozdania hollywoodzkich wyróżnień powodują, że elegancka, długa suknia służy każdej kobiecie, bez względu od sylwetki czy rozmiaru. Podpowiadamy, jakie modele sprawdzą się u różnych sylwetek.
Długa suknia prezentuje się najlepiej na kobiecie o wielkim wzroście, ale wszystkie, obojętnie od liczby centymetrów, muszą nosić ją w parze z butami na wysokim obcasie. Obcasy powodują że prezentujemy się na potężniejsze, poza tym dodatkowo poprawiają wygląd sylwetki – nosząc je na nogach pośladki są podniesione, a klatka piersiowa wyeksponowana, co natychmiast wyszczupla talię.
Pannice o figurze klepsydry powinny szukać wzorów z gorsetem, który podkreśli piersi oraz talię oraz uwypukli zgrabne ramiona. W takim razie super wyborem jest długa suknia o syrenim kształcie, to znaczy dopasowana na linii bioder dodatkowo ud dodatkowo rozkloszowana od kolan w dół. Sukienki takiego rodzaju nagminnie zakładają dwie sexi klepsydry ze świata biznesu rozrywkowego – Beyonce oraz Sofia Vergara.
biala-sukienka-z-blekitnymi-dodatkami
Gruszka musi ukrywać znaczne biodra i masywne uda, toteż długa suknia dla niej powinna przypominać strój księżniczki z dopasowaną górą dodatkowo rozkloszowanym dołem. Mając takową sylwetkę unikaj rzeczy rodzaju „beza”, bardziej fajne są modele z dołem w kształcie trapezu czy litery A, które ukryją dół także zrównoważą proporcje.
Nietęga dodatkowo wielka kolumna może sobie pozwolić na strój geometryczną oraz odsłaniającą sporo ciała, jednak by dodać mu krągłości, powinna być uszyta z nieco mocniejszego i twardego materiału, który da figurze kształt, zamiast mocno ją opinać. Świetnym wyborem jest suknia pozłacana albo wyszyta trójwymiarowymi aplikacjami.
Długa suknia dla kobiety o sylwetce jabłka musi mieć -prosty czy lekko pofalowany krój. Uwagę odciągnie od środkowej części figury gorset z przycięciem pod piersiami. W takim razie trzeba również szukać sukienek z znacznym dekoltem w formacie litery V, który wizualnie wyszczupla figurę.
tekst pobrany ze strony e-modnisia.com.pl/pol_m_Sukienki-_Sukienki-wieczorowe-194.html