2239-5140-ico-wu.jpg

Preparat Viagra został opatentowany w roku 1996 przez koncern farmaceutyczny Pfizer. Firma ta ma wyłączność co do nazwy specyfiku – z racji monopolu na towar dyktuje również jego cenę, która w zestawieniu z zamiennikami jest co najmniej kilkukrotnie wyższa. Niemała cena ogranicza dostęp do specyfiku osobom gorzej sytuowanym, bo właśnie na rynku obecne są inne specyfiki, które w swoim składzie posiadają tę samą substancję czynną – nazywane są one preparatami generycznymi. Każde znane forum erotyczne ma setki zapytań o alternatywne, tańsze substytuty Viagry. Dzięki specyfikom generycznym możliwe jest obniżenie kosztów leczenia, co umożliwia poza tym chorym o niższym statusie finansowym skorzystać z dobrodziejstw dzisiejszej farmacji.
Generyki Viagry mają to samo stężenie cytrynianu syldenafilu, co markowy lek firmy Pfizer, toteż ich działanie jest identyczne z oryginalną Viagrą. Do uznanych zamienników tego specyfiku należą Kamagra, Edegra, Maxigra, Zenegra, Penegra czy Silagra. Odpowiednikiem Viagry z możliwością stosowania u pań jest Lovegra.
Poszczególne specyfiki będące zamiennikami różnią się od siebie kształtem pigułek, ich barwą i smakiem. Mechanizm działania jest jednak ten sam. Mogące zdarzać się działania niepożądane są takie same we wszystkich specyfikach, efektywność kuracji zaburzeń potencji z użyciem zamienników Viagry jest praktycznie taka sama, co potwierdzają badania kliniczne.
Oprócz specyfików generycznych Viagrę można zastąpić preparatami mającymi tadalafilu – substancja ta jest pokrewna do syldenafilu i generuje podobne działanie, ale w porównaniu z nim efekty osiągane są w czasie o 50% krótszym, a okres ich trwania jest przedłużony. Znanym lekiem zawierającym ten związek jest Tadalis.

tekst dostepny na stronie pewna-apteka.pl